Jedyny taki preparat

Wykazuje działanie biobójcze w ciągu 60 minut od zastosowania

"Produktów biobójczych nalezy używać z zachowaniem środków ostrożności.
Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informację dotyczące produktu."
Miej wpływ na otoczenie

Chroń zdrowie Twoich klientów

Chroni zdrowie

CLIMA-TE DECONT z aktywnymi kompleksami polimerowo srebrowymi zwalcza mikroorganizmy bytujące w instalacjach wentylacyjno-klimatyzacyjnych, a jego długofalowe działanie zapobiega powtórnej kolonizacji i namnażaniu się patogenów, które mają bardzo negatywny wpływ na układ oddechowy i narządy wewnętrzne. Jest on całkowicie bezpieczny dla zdrowia ludzi i zwierząt, a jednocześnie bezlitosny dla szkodliwych grzybów i bakterii.

Zabija mikroorganizmy

Preparat CLIMA-TE DECONT działa wielokierunkowo - nie tylko zabija istniejące mikroorganizmy, ale również zapobiega ich namnażaniu dzięki zastosowaniu opatentowanego kompleksu polimerowo-srebrowego, który pozwala na wytworzenie aktywnej mikro powłoki stanowiącej barierę ochronną przed drobnoustrojami i ich formami przetrwalnikowymi.

Dba o urządzenie

Oprócz aspektów zdrowotnych CLIMA-TE DECONT chroni elementy konstrukcyjne urządzeń przed korozją biologiczną spowodowaną negatywnym wpływem enzymów pochodzących od patogenów. Produkt nie wymaga wielogodzinnego wietrzenia po jego zastosowaniu (krótszy okres karencji).

Zastosowanie

CLIMA-TE DECONT znajduje zastosowanie m.in. w sektorze medycznym, spożywczym, przemysłowym, motoryzacyjnym oraz w gospodarstwach domowych, gdzie skutecznie dezynfekuje i odgrzybia systemy wentylacyjno-klimatyzacyjne.

Preparat

Godny Twojego zaufania

Sam preparat różni się zasadniczo od typowych produktów obecnych na
rynku.
Oferuje nową jakość. Jego przewagą oraz innowacyjnością jest wykorzystanie synergii działania skutecznych substancji biobójczych z długoterminowym działaniem aktywnych form srebra. Dzięki temu produkt ma szerokie spektrum działania (bakterie, grzyby oraz wirusy) i nie wymaga wielogodzinnego wietrzenia po jego zastosowaniu (krótszy okres karencji).

- nie tylko zabija istniejące mikroorganizmy ale i zapobiega ich rozwojowi.
Jest to spowodowane zastosowaniem opatentowanego kompleksu polimerowo-srebrowego, który pozwala na wytworzenie aktywnej mikro powłoki stanowiącej barierę
ochronną przed drobnoustrojami i ich formami przetrwalnikowymi.

Zastosowanie tego kompleksu pozwala wydłużyć czas pomiędzy kolejnymi dezynfekcjami instalacji. Ma to bezpośredni wpływ na rachunek ekonomiczny związany z użytkowaniem sprzętu i wyraźnie zmniejsza możliwość narażenia użytkowników na mikroorganizmy bytujące w systemach klimatyzacyjnych.
Oprócz aspektów zdrowotnych, chroni elementy konstrukcyjne urządzeń przed korozją biologiczną spowodowaną negatywnym wpływem enzymów pochodzących od patogenów.

Zawiera kompleksy srebrowe zapewniające dłuższą ochronę przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. Preparat w formie koncentratu do rozpylania ciśnieniowego. Preparat jest przeznaczony do dezynfekcji i zabezpieczenia powierzchni obciążonych mikrobiologicznie, w szczególności systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Zwalcza bakterie wywołujące niebezpieczną dla życia „chorobę legionistów”.
Skuteczny względem występujących w instalacjach klimatyzacyjnych drobnoustrojów chorobotwórczych oraz mikroorganizmów odpowiedzialnych za dolegliwości, w tym alergie oraz infekcje dróg oddechowych. Kompozyt srebrowy zawarty w preparacie
tworzy trwałą aktywną mikro powłokę stanowiącą barierę ochronną przed drobnoustrojami oraz zwalcza bakterie wywołujące niebezpieczną dla życia „chorobę legionistów”. Eliminując przyczyny, ogranicza występowanie tzw. Syndromu Chorego Budynku objawiającego się u użytkowników bólami i zawrotami głowy, przemęczeniem oraz nieżytem górnych dróg oddechowych.

Film promocyjny

Dezynfekcja srebrem w systemach HVAC
i klimatyzacji w pojazdach samochodowych

Decont Sp. z o.o. jest producentem systemu dezynfekcyjnego opartego na preparacie biobójczym CLIMA-TE DECONT. System jest dedykowany do zabezpieczania powierzchni płaskich przed rozwojem patogenów oraz dezynfekcji i usuwania mikroorganizmów chorobotwórczych z materiałów wykończeniowych. Preparat CLIMA-TE DECONT został przebadany pod kątem skuteczności antypatogennej, uzyskując niezbędne certyfikaty i dopuszczenia określające skuteczność jego stosowania.

WERSJA
Z ATOMIZEREM

Wersja z atomizerem do dezynfekcji klimatyzatorów. Bardzo wydajny, opakowanie wystarcza na około 65 urządzeń typu split. Przedłużony okres działania dzięki aktywnej mikro powłoce ze srebrem. Pojemność 500ml
COVID-19

Oświadczenie

Dot.: Systemu dezynfekcyjnego opartego na preparacie biobójczym CLIMA-TE DECONT pod kątem zwalczania wirusów, w tym COVID-19.

Decont Sp. z o.o. jest producentem systemu dezynfekcyjnego opartego na preparacie biobójczym CLIMA-TE DECONT. System jest dedykowany do zabezpieczania powierzchni płaskich przed rozwojem patogenów oraz dezynfekcji i usuwania mikroorganizmów chorobotwórczych z materiałów wykończeniowych. Preparat CLIMA-TE DECONT został przebadany pod kątem skuteczności antypatogennej, uzyskując niezbędne certyfikaty i dopuszczenia określające skuteczność jego stosowania.

Preparat CLIMA-TE DECONT został również przebadany pod kątem skuteczności zwalczania patogennych wirusów: wirusa Polio, Adenowirusa oraz mysiego Norowirusa. Uzyskane wyniki potwierdziły wysoką skuteczność preparatu, co umożliwia jego zastosowanie w profilaktyce infekcji wirusami grypy, przeciw koronawirusom środowiskowym, rinowirusom powodującym przeziębienia, rotawirusom i innym wywołującym szerokie spektrum objawów chorobowych u zwierząt i ludzi.

Zawarte w preparacie substancje czynne na bazie alkoholi i nadtlenku wodoru skutecznie niszczą osłonki wirusów a aktywna biologicznie mikrowarstwa polimerowo/srebrowa łączy się z zabezpieczaną powierzchnią uniemożliwiając przenoszenie się patogenów - nie tylko wirusów.

Koronawirusy, w tym SARS, MERS czy COVID-19, mogą być skutecznie zwalczane za pomocą systemu zamgławiającego CLIMA-TE z powierzchni płaskich wykonanych z tworzyw sztucznych oraz ceramicznych jak również z tworzyw porowatych takich jak papier, drewno, ceramika budowlana, powierzchnie podłóg, ścian czy sufitów.

Produkt jest całkowicie bezpieczny dla użytkowników przy stosowaniu zgodnie z zaleceniami. Po wykonaniu procedury dezynfekcji można bezpiecznie korzystać z pomieszczenia oraz użytkować powierzchnie dotykowe.

COVID-19

Jurek (George) Peszke Ph. D
Department of Research and Development
Decont LLC

Opinie i listy referencyjne

Zobacz

Opatentowana formuła

PREPARAT OPRACOWANY PRZY WYKORZYSTANIU KOMPLEKSÓW POLIMEROWO-SREBROWYCH

Sposób użycia:

Preparat należy używać na powierzchnie uprzednio oczyszczone z materiału stałego, kurzu i innych zanieczyszczeń. Następnie można równomiernie rozpylić preparat na wybranych elementach i odczekać do wyschnięcia.

Substancje czynne:

etanol 142,5 g/l, propan-2-ol 28,5 g/l, nadtlenek wodoru 8,6 g/l

Więcej informacji: Karta charakterystyki Katalog CLIMA-TE Decont
Wirusobójczy

m.in. wobec: Polio typ 1, Adenotyp 5, Mysi norowirus

Grzybobójczy

m.in. wobec: Candida albicans, Aspergillus brasiliensis

Bakteriobójczy

m.in. wobec: Legionella pneumophila, Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Enterococcus hirae, Pseudomonas aeruginosa

Ułatwia odgrzybianie

Zestaw do dezynfekcji i odgrzybiania

Wielozadaniowe urządzenie do dezynfekcji i odgrzybiania trudno dostępnych miejsc metodą „suchej mgły”.

Szerokie zastosowanie

Uniwersalność działania, urządzenie może służyć do dezynfekcji klimatyzacji, magazynków, zbiorników, pojemników, kanałów, elementów maszyn i urządzeń.

Dysza dyfuzyjna

Urządzenie wyposażone jest w specjalną dyszę dyfuzyjną, rękojeść spustową oraz zbiornik o pojemności 500 ml, do którego należy nalać ciecz roboczą (preparat biobójczy).

Waga i wykonanie

Niewielka waga i gabaryty umożliwiające
jego łatwe stosowanie. Dysze wykonane ze stali nierdzewnej – odporne na korozje chemiczną i uszkodzenia mechaniczne.

Oszczędność

Doskonała penetracja i skuteczność mgły dezynfekującej oraz niskie zużycie środków dezynfekujących.

Jesteś zainteresowany?

Podejmij z nami współpracę